Jaka jest rozbieżność pomiędzy Ethereum a Bitcoinem?

Artykuł miesiąca Inne tematy Poradnik

Dzisiejszy szum wokół technologii Bitcoin, Ethereum, kryptowalut i blockchain rywalizuje z bańką w latach 90-tych. Z ogromnymi wolumenami obrotu i kapitalizacjami rynkowymi dla niektórych większych kryptowalut rywalizujących z niektórymi z najzdrowszych międzynarodowych korporacji. Niestety, podczas gdy większość pań potrafią istnieć w mieszkanie powiedzieć, że słyszało o kryptowalutach, spory odsetek ludzi wciąż nie jest do kraju pewien, co to jest – natomiast stanowi dodatkowo dużo zdezorientowany co do Ethereum.

Jeśli jednak trochę interesujesz się tą przestrzenią, sprawdź nasz poradnik dla niedoświadczonych osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut.

Czym jest Bitcoin

Najpopularniejszym sposobem zdefiniowania Bitcoina jest nazwanie go cyfrowym dolarem. To właściwie wszystko — bez jakichkolwiek formalnych regulacji, które prowadzą bankowi (co powoduje, że ​​istnieje to właśnie destrukcyjna koncepcja). To nie jest metoda. To nie jest firma. To twoje pieniądze, trzymane w postaci cyfrowej. Niektórzy ludzie kupują Bitcoin, ponieważ chcą zostawiać nasze pieniądze gdzieś indziej niż w banku. Niektórzy kupują Bitcoin jako inwestycję, wierząc, że jego opłata za chwila miesięcy albo lat będzie znacznie szersza niż obecnie. A niektórzy ludzie kupują Bitcoin jako klucz do inwestowania w wybrane firmy, ponieważ pieniądza w tych spółkach nie można nabywać za pomocą tradycyjnej waluty. Możesz kupować tokeny tylko za pomocą Bitcoin lub Ethereum, czyli drugą niezwykle modną walutą.

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Czym jest Ethereum

Ethereum to dodatkowa kryptowaluta oraz sporo pań uważa, że ​​potencjalnie może wyprzedzić Bitcoin jako prowadzącą monetę na targu. To, co oznacza Ethereum, toż jego technologia, natomiast nie fakt, że stanowi wtedy dodatkowa kryptowaluta. Wartość monety Ethereum jest i idzie i podobnie jak Bitcoin jest płacona i dostarczana oraz zajmowana przez inwestorów do korzystania.

Różnica pomiędzy Ethereum a Bitcoinem polega na ostatnim, że Bitcoin to nic nowego jak waluta, podczas gdy Ethereum to technika księgi głównej, jakiej firmy stosują do stworzenia nowych projektów. Zarówno Bitcoin, kiedy również Ethereum grają na tak zwanej technologii „blockchain”, jednak Ethereum jest widocznie dużo wydajne. Jeśli Bitcoin stanowił w grupy 1.0, Ethereum jest w grupy 2.0, co umożliwia na budowanie na nim zdecentralizowanych aplikacji. Krótko mówiąc: idealnie przyznaje się do poprawie.

Co znacznie, technologia Ethereum ma duże pomożenie w ramach tzw. The Enterprise Ethereum Alliance . Stanowi wtedy rada firm z listy Fortune 500, które pogodziły się współpracować, aby uczyć się i robić na technologii blockchain Ethereum – inaczej zwanej technologią „inteligentnego kontraktu”. W obecnym przykładzie „inteligentne kontrakty” oznaczają, że chcące aplikacje biznesowe mogą zautomatyzować bardzo złożone aplikacje.

To, co właściwie wiele kobiet zajmowałoby w technologii Ethereum, toż jej potencjał oddziaływania na projekty i przewody we jakichkolwiek dziedzinach. W żadnym wypadku nie stanowi toż ponad doskonała technologia, ale otworzyła drzwi dla wielkiej skale unikalnych innowacji.

zobacz również Jaka jest różnica między Ethereum a Bitcoinem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments